Boat Airdopes 131 Pro, 40H Battery, in-Ear Detection, 4 Mics with ENx, Signature Sound, Beast Mode, ASAP Charge, Bluetooth Earbuds, TWS Ear Buds Wireless Earphones with mic
Boat Airdopes 131 Pro, 40H Battery, in-Ear Detection, 4 Mics with ENx, Signature Sound, Beast Mode, ASAP Charge, Bluetooth Earbuds, TWS Ear Buds Wireless Earphones with mic
| Headphones Jack | No Jack |
|---|---|
| Model Name | Airdopes 131 Pro |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Included Components | Additional Earmuffs, Cable, TWS Earbuds |
| Age Range (Description) | All |
| Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Sport |
| Compatible Devices | Smartphones, Tablets, Laptops, Desktops |
| Item Weight | 60 Grams |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Number of Items | 1 |
| Earpiece Shape | Bud |
| Input Device Interface | Bluetooth |
| Generation | 1 |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
| Special Feature | True Wireless |
| Manufacturer | Imagine Marketing Ltd, info@imaginemarketingindia.com |
| Model | Airdopes 131 pro |
| Product Dimensions | 5 x 2 x 7 cm; 60 g |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | Airdopes 131 pro |
| Special Features | True Wireless |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery cell composition | Lithium Ion |
| Includes Rechargeable Battery | Yes |
| Manufacturer | Imagine Marketing Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 60 g |
No reviews yet. Be the first to review!