Innovative housing design enables for easy adjustment and optimal wearing comfort with powerful 10mm drivers for sonic clarity, bass-driven stereo sound and good attenuation of ambient noise
Innovative housing design enables for easy adjustment and optimal wearing comfort with powerful 10mm drivers for sonic clarity, bass-driven stereo sound and good attenuation of ambient noise
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
|---|---|
| Model Name | B0760 |
| Connectivity Technology | Wired |
| Wireless Communication Technology | 3.5 mm |
| Included Components | Bassheads 225, Carry Case, Additional Earbuds, Warranty Card |
| Age Range (Description) | Adult |
| Material | Metal |
| Specific Uses For Product | Music |
| Compatible Devices | All 3.5mm Jack device |
| Control Type | Noise Control |
No reviews yet. Be the first to review!